Dbanie o samochód powinno wiązać się z regularnym detailingiem

 

Jak często przeprowadzasz gruntowne porządki w swoim mieszkaniu? Dla większości z nas jest to tylko raz w roku, na początku wiosny. Nie oznacza to, że nasze domy są brudne przez resztę roku. Oznacza to po prostu, że czasami dom potrzebuje dodatkowej dawki smaru do łokci. Twój samochód jest taki sam. Tak, prawdopodobnie myjesz go co tydzień, a niektórzy nawet codziennie. Ale jest ogromna różnica między zwykłą myjnią a detailingiem. Ten ostatni jest odpowiednikiem wiosennego czyszczenia kół (i reszty samochodu też). Tyle że nie tylko raz do roku.

Idealnie byłoby, gdybyś poddawał swój samochód zabiegom detailingowym raz lub dwa razy w miesiącu w ramach rutynowej pielęgnacji samochodu. A ponieważ wiemy, jak trudne może to być w Twoim napiętym grafiku, ułatwiamy Ci to. Car Care zatrudnia zespół mobilnych detailerów i franczyzę dostępną w całej Australii i w części Nowej Zelandii. Nie musisz planować transportu ani mediów, ponieważ przyjedziemy do Ciebie, z własną wodą, prądem i szczotkami samochodowymi. Ale w jaki sposób detailing przedłuża żywotność Twojego samochodu?

detailing

Ochrona karoserii

Przy zakupie samochodu kładziemy duży nacisk na kolor. Możemy nie zdawać sobie sprawy (przynajmniej dopóki się to nie stanie), że naprawa karoserii jest znacznie droższa niż naprawa jakiegokolwiek innego uszkodzenia. Znalezienie dokładnie takiego samego odcienia może być wyzwaniem, więc może się skończyć na szlifowaniu i ponownym malowaniu całego samochodu. Niestety, zdarza się, że uszkodzenia te powstają podczas mycia samochodu. Kiedy zabierasz samochód do myjni automatycznej, twarde szczotki i ostre mydła mogą sprawić, że lakier samochodowy wyblaknie.

A gdy myjesz samochód w domu, podczas woskowania możesz przypadkowo wetrzeć brud w karoserię. Mobilne mycie samochodu może cofnąć szkody wyrządzone przez szorstką obsługę, przywracając samochodowi jego pierwotny blask. Może również zminimalizować ryzyko przypadkowego zarysowania lakieru, ponieważ woskowanie jest tak dokładne, że przez kilka tygodni nie trzeba będzie poprawiać lakieru, dzięki czemu utrzyma się on do następnej sesji mobilnego detailingu.

 

Długotrwała ochrona

Efekty możemy jeszcze bardziej wydłużyć, nakładając warstwę ochronną lakieru. Zabezpieczy on Twoją karoserię przed latającym żwirem, wapnem drogowym, kwaśnymi deszczami, ptasimi odchodami i innymi formami uszkodzenia powierzchni. Nasz proces detailingu - zwłaszcza jeśli skorzystasz z jednego z naszych kompleksowych pakietów - traktuje Twój samochód jako sumę jego części. Dlatego czyścimy każdy element z osobna, od tapicerki po gumy i plastiki. Odkurzamy, pierzemy, płuczemy, suszymy i polerujemy, w zależności od rodzaju.

Dzięki temu części Twojego samochodu zawsze wyglądają jak nowe i dłużej posłużą zanim będą wymagały wymiany. Niektóre części samochodu często ulegają zabrudzeniu, jak błotniki, opony czy tuleje. Gdy są one lśniące i czyste, łatwiej jest dostrzec wszelkie pęknięcia, uszkodzenia lub zużycie, dzięki czemu można je naprawić, zanim się pogorszą. Utrzymanie samochodu w nieskazitelnym stanie zwiększa jego wartość przy odsprzedaży.

 

Mateusz Dębski

Redakcja jarwik.pl

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z motoryzacją.

Doradzamy, jak odpowiednio dbać o lakier, karoserię oraz jak dobierać odpowiednie kosmetyki do auta.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.