Najczęstsze problemy z nieprzyjemnymi zapachami we wnętrzach samochodów

Być może słyszałeś, że zapach jest cząsteczkowy. Oznacza to, że kiedy coś wąchasz, mikroskopijne cząsteczki tej substancji przedostają się do Twoich ust lub nozdrzy. Te niewidzialne cząsteczki są następnie rozpoznawane przez mózg, a w umyśle powstaje słowo lub obraz, który mówi nam, jaki jest ten zapach.

Jeśli zapach jest nieznany, Twój mózg również to rozpoznaje i klasyfikuje nieznaną cząsteczkę jako przyjemną, drażniącą lub nawet wywołującą wymioty. Dlaczego to wszystko ma znaczenie dla detailerów samochodowych? Ponieważ ich podejście do pozbywania się zapachów jest inne niż Twoje.

Kiedy zauważysz dziwny zapach w swoim samochodzie, otworzysz wszystkie drzwi i okna, aby pozbyć się przykrego zapachu. A może spryskasz samochód perfumami lub odświeżaczem samochodowym, aby go obezwładnić. Jeśli to nie zadziała, wyczyścisz swój samochód tak dokładnie, jak to tylko możliwe, mając nadzieję, że zapach detergentów zamaskuje nieprzyjemny zapach, który cię dręczy.

Nasza profesjonalna usługa czyszczenia samochodów atakuje zapachy samochodowe na poziomie cząstek stałych. Grzebiemy głęboko w Twoim samochodzie, dostając się do dywaników, między siedzenia, wewnątrz zagięć, wokół krzaków i w te trudno dostępne miejsca. Wiele z tych miejsc to obszary, do których nigdy nie pomyślałbyś, aby zajrzeć, nie mówiąc już o czyszczeniu. A nawet gdybyś chciał je wyczyścić, nie możesz tam dotrzeć bez specjalistycznego sprzętu do czyszczenia samochodów.

To właśnie w tych niemożliwych miejscach ukrywają się nieprzyjemne cząsteczki zapachu. I dlatego, niezależnie od tego, ile razy umyjesz samochód, zapach pozostaje. Dzieje się tak, ponieważ nie udało Ci się samodzielnie usunąć tych niewidocznych cząsteczek. Nasz opatentowany oczyszczacz idzie o krok dalej. Po tym, jak ręcznie odkopiemy i usuniemy wszystkie cząsteczki, oczyszczacz zalewa samochód ozonem, wnikając do wszystkich miejsc, których nie udało nam się pokryć i zabijając wszystkie śmierdzące bakterie i alergeny.

Niektóre z typowych zapachów, które możesz napotkać to dym papierosowy i choroba lokomocyjna. Trudno jest poradzić sobie z dymem papierosowym, ponieważ nie ma on wyraźnego źródła, które można usunąć. Możesz usunąć popiół, plamy smoły i niedopałki, ale nie ma sposobu na usunięcie oparów, które przeniknęły do tkanin siedzeń, dywanów i mat.

Podobnie jest w przypadku zapachu choroby lokomocyjnej. Możesz posprzątać bałagan, utopić samochód w wybielaczu i szorować go, aż nie będzie widocznych plam, ale drobne kawałki choroby pozostaną. Możesz zostać poinformowany, aby zastosować żwirek dla kota lub sodę oczyszczoną na tym obszarze, ale one tylko pochłaniają część zapachu. Nie złapią tych maleńkich cząsteczek wplecionych w tkaninę.

Pleśń jest prawdopodobnie najbardziej irytującym z nich, ponieważ usuniesz wszystkie chore szare pozostałości, a nawet zmienisz maty, ale ten pleśniowy zapach będzie się utrzymywał. Te trzy zapachy mogą być wyeliminowane przez Purifier, ponieważ nasycenie ozonem dostaje się bezpośrednio do wnętrza włókien tkaniny i niszczy każdy ślad bakterii wywołujących zapach. Sprawiamy, że wygląda to łatwo i mamy mobilną jednostkę detailingową, więc nie musisz do nas przyjeżdżać. My przyjedziemy do Ciebie!

Karol Kępiński

Redakcja jarwik.pl

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z motoryzacją.

Doradzamy, jak odpowiednio dbać o lakier, karoserię oraz jak dobierać odpowiednie kosmetyki do auta.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.