Jak zadbać o samochód z kosmetykami powyżej stu złotych?

Jeśli tylko dysponujemy odpowiednimi środkami, nawet wyjątkowo zaniedbany samochód jesteśmy w stanie zmienić w pojazd, którym warto się zainteresować. Oczywiście, nie wszystkie kosmetyki samochodowe są jednakowo skuteczne, wskazanie tych, którymi warto się zainteresować, nie musi być jednak trudnym zadaniem.

Oczywiście, jeśli chcemy gruntownie przeobrazić nasz samochód, powinniśmy rozpocząć od doprowadzenia do porządku jego wnętrza.

Pranie tapicerki

Pierwszym krokiem jest zwykle pranie tapicerki, które staje się zdecydowanie łatwiejsze, jeśli zaopatrzymy się w specjalny pistolet. Jego największym atutem wydaje się funkcjonalność, pistolet sprawdza się bowiem znakomicie bez względu na to, czy chcemy wykorzystać go do czyszczenia podłogi, czy też do doprowadzenia do porządku foteli. Oczywiście, pistolet ma też swoje ograniczenia, nie powinno się go więc stosować do tapicerek skórzanych. Jeśli skóra dominuje również w naszym samochodzie, powinniśmy przeanalizować ofertę producentów specjalistycznych środków. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy skazani na bardzo duże wydatki, naprawdę skuteczne rozwiązania można bowiem nabyć nie wydając więcej niż stu złotych.

Powyżej tej kwoty znajdują się rozwiązania, które również zasługują na nasze zainteresowanie, wielu z nich można bowiem używać bez względu na to, z jakiego materiału wykonana jest tapicerka naszego samochodu. Co więcej, preparaty tego typu charakteryzują się dużą wydajnością, można więc mieć pewność, że okażą się wystarczające podczas wielu czyszczeń.

Czyszczenie klimatyzacji

Pewną nowością jest decyzja rosnącej liczby kierowców o tym, aby samodzielnie zająć się czyszczeniem klimatyzacji. Okazuje się, że nie jest to wcale niemożliwe, pomocne okazują się bowiem specjalne preparaty w sprayu pomagające tak w zwalczaniu bakterii, jak i grzybów.

Konserwacja auta

Problemem większości pojazdów jest również to, że dysponują one plastikowymi kloszami lamp. Te charakteryzują się tym, że matowieją wraz z upływem czasu i w pewnym momencie tracąc właściwości przepuszczania światła nadają się już tylko do wymiany. Na szczęście, nie jest ona zawsze konieczna, okazuje się bowiem, że dobrym pomysłem może okazać się ich renowacja we własnym zakresie. Odpowiednia konserwacja powinna też obejmować materiałowe dachy charakterystyczne dla kabrioletów.

Karol Kępiński

Redakcja jarwik.pl

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z motoryzacją.

Doradzamy, jak odpowiednio dbać o lakier, karoserię oraz jak dobierać odpowiednie kosmetyki do auta.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.