Porady dotyczące konserwacji samochodu po długiej podróży samochodem

Samochód, który przebył długą podróż, prawdopodobnie zgromadził sporo kurzu i brudu. Długie podróże narażają samochody na wszelkiego rodzaju czynniki, od błota na mokrych drogach asfaltowych po kurz na suchych drogach wiejskich. Zewnętrzna powierzchnia pojazdu musi mieć odpryski błota, kurzu i zadrapania, a czasami może nawet zadrapania. Wnętrze samochodu również nie jest oszczędzane, wszelkiego rodzaju i obce elementy mogą przedostać się na tapicerkę przez otwarte okna. Co więcej, jedzenie podczas długich podróży pozostawia na dywanach i siedzeniach cząstki jedzenia i przypadkowe rozlania. Po powrocie z długiej podróży należy koniecznie poddać samochód zabiegom detailingowym.

Profesjonalni detailerzy zadbają o to, aby Twój pojazd zachował estetyczny wygląd. Pozostałości po długich podróżach prowadzą do zużycia tapicerki, a także sprawiają, że wnętrze wygląda nieestetycznie. Dzięki profesjonalnemu auto detailingowi z pewnością przywrócisz swój samochód do pięknego, czystego stanu i pozostawisz go pachnącym nowością. Każdy auto detailer musi przestrzegać zasad prawidłowego stosowania produktów do detailingu zarówno na powierzchniach zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Skóra, tkanina i półskóra mają różne podejścia do czyszczenia. Ponadto, błyszczący lakier, stal nierdzewna i twardy plastik również wymagają specyficznej metody czyszczenia.

Detailing zewnętrzny

Detailing zewnętrzny polega na dokładnym oczyszczeniu zewnętrznej powierzchni pojazdu. Dokładne mycie zewnętrzne zapewnia usunięcie jak największej ilości brudu. Woda i mydło są głównymi narzędziami czyszczącymi na tym etapie czyszczenia. Biorąc pod uwagę, że koła po długich podróżach przyjmują nadmiar brudu, dużo pracy wkłada się w ich renowację. Po samochód jest czysty, miękkie ręczniki z mikrofibry są używane do wysuszenia farby. Po wyschnięciu na zewnątrz, jeśli to konieczne, farba jest polerowana, aby usunąć ślady wirowania i lekkie zadrapania, które mogły wystąpić podczas podróży. Wreszcie, lakier samochodu jest woskowanie, aby dać dodatkową ochronę i atrakcyjny blask. Inne powierzchnie zewnętrzne, takie jak szyby, klamki drzwi i części gumowe są odpowiednio czyszczone.

Pielęgnacja wnętrza

Po długiej podróży tapicerka samochodu wymaga dokładnego odkurzenia i wyczyszczenia, aby usunąć brud i plamy. Detailing wnętrza wymaga ostrożnego podejścia ze względu na wrażliwość powierzchni wewnętrznych. Różne powierzchnie wymagają różnych metod. Skóra jest często kondycjonowana i szorowana, aby pozbyć się głęboko zakorzenionych zabrudzeń. Do czyszczenia skóry i tkanin stosuje się specjalne rozwiązania. Plastik i winyl znajdujące się na desce rozdzielczej i panelach drzwiowych są również czyszczone i pielęgnowane. Powierzchnie wewnętrzne są często polerowane, aby przywrócić pojazdom blask.

Wnęka silnika może być zaniedbana, jeśli chodzi o czyszczenie. Po długiej podróży, dużo kurzu i brudu gromadzi się pod maską. Dokładne mycie jest niezbędne, aby przywrócić czystość wnęki silnika. Usługi takie jak Car Care zapewnią Ci nowy wygląd samochodu po długiej podróży.

Dowiedz się więcej na http://kabel.net.pl/.

Karol Kępiński

Redakcja jarwik.pl

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z motoryzacją.

Doradzamy, jak odpowiednio dbać o lakier, karoserię oraz jak dobierać odpowiednie kosmetyki do auta.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.