Głęboki blask lakieru

Powłoka lakiernicza, nawet przy najbardziej zadbanym aucie będzie zniszczona po pewnym okresie czasu, traci swój blask i świeżość. Dzięki temu dostępne są różnorakie produkty do regeneracji lakieru, z którymi można będzie odzyskać blask.

Zarysowania i uszkodzenia

Lakier, który będzie zniszczony oraz porysowany może mieć zły wpływ na wygląd samochodu. Będzie się on również szybciej brudził. Obecnie producenci mają niestety słabsze powłoki lakiernicze. Zawsze składają się one z trzech warstwa a mianowicie będzie to podkład, baza czyli kolor i lakier bezbarwny, który ma być elementem odpowiadającym za połysk i ochronę przed uszkodzeniami. Obecnie dostępne są takie środki, które sprawią, że nasz lakier znów będzie miał blask i wygląd jak z salonu.

Jaki środek do regeneracji lakieru wybrać?

Jeśli będziemy chcieli decydować się na odświeżenie lakieru najlepszą opcją będą specjalne mleczka oraz pasty polerskie. Jest to świetny produkt, który będzie w stanie pomóc w niwelowaniu małych rys, nadaje blask.

Połysk lakieru samochodowego

Jak będzie można stosować mleczka i pasty?

Podstawowa sprawa jaka zawsze będzie do wykonania to przede wszystkim bardzo dokładne mycie samochodu. Nie może dojść do tego, by na powierzchni lakieru pojawiał się piasek albo kurz. Po myciu oraz suszeniu karoserii zastosować będzie można glinkę, dzięki której usunie się pozostałe zabrudzenia. Przed kolejnym krokiem sprawdzamy w jakim stanie jest lakier. Jeśli zarysowania są niewielkie można wybrać wosk koloryzujący, który nie daje tak dobrego efektu, ale w użyciu będzie łatwy.

Jeśli uszkodzenia są poważniejsze trzeba wybrać mleczko czy pastę polerską. Tutaj wykonujemy koliste ruchy ściereczką i musimy rozprowadzić preparat bardzo dokładnie aż uda się uzyskać zadowalający połysk. Trzeba tutaj mieć odpowiednią cierpliwość i wykonywać taką pracę sumiennie, ponieważ zawsze zajmuje to sporo czasu.

Co będzie najważniejsze?

Gdy będziemy polerować samochód trzeba będzie używać spray z wodą, ponieważ tak będzie można cały czas chłodzić polerowany lakier. Jest to ochrona przed jego przegrzaniem. Warto będzie także sprawdzić czy w trakcie pracy gąbka nie nabiera koloru lakieru, wtedy może to znaczyć, że go wycieramy a to już nie będzie dobra sytuacja.

Karol Kępiński

Redakcja jarwik.pl

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z motoryzacją.

Doradzamy, jak odpowiednio dbać o lakier, karoserię oraz jak dobierać odpowiednie kosmetyki do auta.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.