Car detaling, czyli w jaki sposób dbać o lakier?

Marzeniem każdego właściciela auta jest to, aby samochód prezentował się nienagannie i służył jak najdłużej, zachwycając przechodniów oraz innych użytkowników ruchu drogowego swym pięknem i niepowtarzalnością.

Niepodważalny jest fakt, że najtrudniej utrzymać we właściwym stanie powłokę lakierniczą.

Car detaling – co to takiego?

Car detaling to proces pielęgnacyjny z góry przemyślany i zaplanowany, którego celem jest utrzymanie samochodu w odpowiednim stanie. Rozwiązanie to adresowane jest zarówno do samochodów nowych, jak i modeli starszych, także kilkudziesięcioletnich.

Detailing – poszczególne działania

1.Dekontaminacja -  czyli spryskanie pojazdu specjalnymi środkami, które pozwolą usunięcie osadów metalicznych i smolistych. Po wykonaniu zadania należy dokładnie spłukać samochód, a następnie umyć szamponem samochodowym.

2. Przygotowanie nawierzchni samochodu – w tym celu najlepiej wykorzystać specjalną masę plastyczną, czyli glinkę, która pozwoli oczyścić lakier z ewentualnych pozostałości po myciu i innych nieczystości, które przyczepiły się do lakieru.

Korekta lakieru samochodowego

3. Korekta lakieru – działanie to wymaga odpowiedniej wiedzy oraz doświadczenia w pracy z różnego rodzaju lakierami. Niewłaściwe przeprowadzenie korekty może przynieść efekty odwrotne do pożądanych, dlatego też lepiej poćwiczyć na zniszczonym, nieużywanym aucie.

4. Zabezpieczenie lakieru – ostatni krok wykonywany podczas detalingu. Lakier można zabezpieczyć poprzez nałożenie specjalnej powłoki kwarcowej w płynie lub wykonać lakierowanie za pomocą wosków naturalnych lub sztucznych.

Warto pamiętać, że woski naturalne zapewniają wysoki połysk oraz głębię koloru, a tym samym stanowią optymalną alternatywę i – jeśli to możliwe – warto z niej skorzystać. Użycie naturalnego wosku to gwarancja, że deitaling będzie udany i zapewni pożądane efekty.

Pomoc fachowcy

Nie chcesz samodzielnie wykonywać deitalingu i szukasz osoby, która Ci w tym pomoże? Trafiłeś idealnie! Zamiast testować umiejętności na własnym aucie, obawiając się o efekty, zajrzyj na stronę https://autobooking.com/ i poszukaj specjalisty w swojej okolicy.

Wygodna wyszukiwarka w bezproblemowy sposób pozwoli znaleźć mechaników i wulkanizatorów, a także specjalistów od deitalingu – jednym słowem, jest tutaj wszystko, czego potrzebujesz.

Wejdź, sprawdź, skorzystaj! Z pewnością nie pożałujesz.

Bartosz Woźniak

Redakcja jarwik.pl

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z motoryzacją.

Doradzamy, jak odpowiednio dbać o lakier, karoserię oraz jak dobierać odpowiednie kosmetyki do auta.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.